wtorek, 21 kwietnia 2015

Niedoceniona?

Witajcie, jak wspominałam w ostatniej notce, dzisiejszy post dotyczyć będzie ostatniego odcinka Project Runway, mojego ukochanego programu. Zdecydowałam się napisać ten post, gdyż uważam, że pewna osoba nie została doceniona, a także sądzę, że ma ogromny talent. Na wstępie jednak, chciałabym zaznaczyć, że nie jestem jakimś znawcą mody, a na pewno nie mam takiego doświadczenia jak osoby zasiadające w jury, które nawiasem mówiąc szczerze podziwiam. W tej notce, chcę po prostu wyrazić swoje zdanie, więc jeśli wszyscy zrozumieli, że to tylko i wyłącznie moja opinia na ten temat, a nie jakieś udawanie znawcy, to serdecznie zapraszam na ciąg dalszy.

W ostatnim odcinku Project Runway zawodnicy mieli za zadanie uszyć strój od couture z czarno - białego materiału. Jak wiadomo, ktoś był lepszy a ktoś gorszy, ktoś musiał odpaść. Oczywiście mimo iż świetnie wiem, dlaczego jury wybrało tę a nie inną osobę, niestety nie zgadzam się z ich decyzją. Moim zdaniem projekt Agaty, która musiała odejść z programu był o wiele lepszy od projektu Michała, co więcej, on był po prostu świetny.

Zacznijmy jednak od początku. Co oznacza couture?
Haute couture (z fr. wysokie krawiectwo) – dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie dla konkretnego klienta. Charakteryzują się one wysoką jakością materiałów i wykończeń, często są szyte ręcznie.

Teraz, kiedy już wszystko jasne, przejdźmy do samego projektu:
Ażeby nie rzucać słów na wiatr, napiszę wam w skrócie co podoba mi się w tym projekcie. Przede wszystkim uważam, że jak najbardziej został on świetnie uszyty i ma bardzo ciekawą konstrukcję. Sądzę, że w całości jest połączeniem prostoty i zarazem ogromnej pomysłowości. Kolejną rzeczą, która spodobała mi się w tym stroju jest to, że w pewien sposób nawiązuje on do tradycyjnego japońskiego ubioru, czyli kimono. Jak zapewne już się domyśliliście jestem ogromną fanką stylów pochodzących z tego kraju, ale rzecz w tym, że wcale nie tak łatwo jest połączyć ze sobą dwie kompletnie różne rzeczy, co w tym projekcie moim zdaniem, zdecydowanie się udało. Wystarczy popatrzeć na te rękawy, jak dla mnie, są po prostu cudowne. Jedyną rzeczą, która nie pasuje mi w tym projekcie, jest to nierówne cięcie na przecięciu tychże rękawów, zapewne było to zrobione naumyślnie, aczkolwiek moim zdaniem nie pasuje to do delikatnej całości. Jednakże nie psuje to ostatecznego efektu kreacji. Dodam również, że na pokazie została ona świetnie uzupełniona poprzez odpowiedni makijaż.

Przechodząc do pytania zadanego w tytule. W ostatnim odcinku jury stwierdziło, że Agata nie pokazała w Project Runway swojego talentu i nabytego doświadczenia w dziedzinie mody. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Sądzę, że jak najbardziej ukazała na co ją stać, a także jej pasję do tego co robi.
Za przykład możemy podać odcinek, w którym zawodnicy mieli za zadanie zaprojektować stroje dla drużyny siatkarek. W tym odcinku wygrał Michał, ale moim zdaniem strój Agaty był zdecydowanie lepszy. Osobiście bardzo nie lubię, kiedy podczas gry np. w siatkę mam na sobie zbyt luźne ubranie, czuję wtedy, że moje ruchy są ograniczone przez nadmiar materiału. Znacznie bardziej wolę, gdy strój jest dopasowany, ale także niezbyt skąpy, tak żebym czuła się komfortowo i mogła skupić na grze.

Zdjęcia obu projektów z tego odcinka:


Inne stroje Agaty, które również mi się spodobały:

2 komentarze:

  1. Tego gościa nie cierpię. Jest taki wredny i wyrachowany (╯°□°)╯︵ ┻━┻
    Najlepszy jest Patryk i do tego jest taki Kawaii (。’▽’。)♡

    http://cute-world-by-iris.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się w 100%, Patryk jest świetny! (✿◠‿◠)

    OdpowiedzUsuń