sobota, 18 kwietnia 2015

W międzyczasie...

Witajcie, jestem właśnie w trakcie pisania dość obszernego, mam nadzieję, postu, nawiązującego do ostatniego odcinka mojego ulubionego i jedynego programu, który oglądam w telewizji. Jakiego? Dowiecie się już niebawem, liczę że uda mi się wszystko napisać i wstawić najpóźniej w poniedziałek, ale tak jak już wcześniej wspominałam, chcę zrobić to porządnie, więc nie mogę wam niczego obiecać. Tym czasem mam dla was krótki, lecz starannie przygotowany i przemyślany post.

Ostatnimi czasy szukam piosenki, którą mogłabym przedstawić na swoim projekcie, niestety mimo iż teoretycznie śpiewam nie najgorzej, to coraz trudniej znaleźć mi coś dla siebie w dostępnym repertuarze. Odsunęłam więc od siebie polskie i anglojęzyczne utwory i sięgnęłam do moich ulubionych wykonawców z Korei. Tu właśnie pojawia się temat dzisiejszego posta, czyli Iu - My old story, cudowna piosenka, która od początku mnie urzekła. Jest to pierwszy utwór tej piosenkarki, który miałam okazję wysłuchać, to właśnie on sprawił, że zakochałam się w jej muzyce. Niestety nie znam koreańskiego zbyt dobrze i nie zawsze jestem w stanie przeczytać, choćby napisany naszym alfabetem, tekst piosenki. Ta kwestia skłoniła mnie do napisania jej ze słuchu, tak jak się ją wymawia. Sądzę, że wyszło mi to nie najgorzej, więc pomyślałam czemu by się nie podzielić tym z innymi, może komuś z was się to przyda. (✿◠‿◠)

selsaradon gugolmoukul tanszinun kijokaszimnika czigumto nankijokamnida

saranganta malmutago heteutan gunalturul tanszinyn alguisosymnika

czoropsoto dżinan narul arumdapton gupamturul adżikto nansaranhamnida

cioroptonsaramma kudennum majemottungo sul halsuriohana mudziogalsaramma

sudżjubaso malmutynna negalsziro malanynna czigumto nanalsuopsojo

inąrarul tyndyntamion naegeruła dżuło kudejo nankitarymnida

mudżjogun saramma ibamdonaje motungo sylharsuliohana cioropton saranma

onulpamto neilpamto kurigokutanpamto jołłoni nankidarimnida

2 komentarze:

 1. Nie przepadam za k-popem, nie potrafię się w niego wsłuchać. Słowa w ogóle nie wpadają mi w ucho. ¯\_(ツ)_/¯
  Może dlatego, że to japońskiego słucham od prawie 11 lat, no i jestem zakochana w słodkim j-popie! (ღ˘⌣˘ღ) ♫・*:.。. .。.:*・
  Zobaczysz, im więcej będziesz słuchać w tym języku, tym lepiej będzie Ci szło pisanie takich tekstów <3

  Powodzenia! (*^3^)/~♡

  http://cute-world-by-iris.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku ja również przez długi czas słuchałam dużo japońskiego popu i rocku, a nauka tekstów piosenek ze słuchu szła mi dość łatwo, zresztą nadal tak jest. Jednak od pewnego już czasu, urzekła mnie Korea, a to wszystko za sprawą Fuko (✿◠‿◠)
   Zapewne niebawem coraz łatwiej będę przyswajać teksty piosenek i w tym języku. Dzięki za motywację i pozytywną energię ^_^

   Usuń